8.8 C
Skopje
24.9.2021 - 11:41

Ознака: северен поток 2

Кремљ нема информации за договорот на Германија и САД за „Северен...

Берлин и Вашингтон постигнале некакво разбирање за гасоводот „Северен поток 2“ за време на посетата на канцеларката Ангела Меркел на САД, но деталите од...

САД ќе ги прошират санкциите против рускиот гасовод „Северен поток 2“

Вашингтон постигна договор да вклучи дополнителни санкции против рускиот гасовод за природен гас кон Германија во Законот за одбрана што треба да се донесе,...

Австрија нема да го прекине „Северен поток 2“ поради труењето на...

Австрија соопшти дека сè уште го поддржува гасоводот „Северен поток 2“ и покрај зголемените резерви за проектот во делови од Европа по труењето на...

Трамп со санкции сака да ја заштити Германија од Русија

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека размислува за санкции за рускиот проект за гасоводот „Северен поток 2“, тврдејќи дека САД имаат многу подобра алтернатива...

Дарежливоста на милијардерите го оттргнува вниманието од поголеми проблеми?

Појава на нов тренд во кризата со студентските долгови во САД Бизнис инсајдер Инвеститорот Роберт Ф. Смит, кој според „Форбс“ е 163-тиот најбогат Американец, чие богатство...

Стартувањето на „Северен поток 2“ може да се одложи до 2020...

Завршувањето на изградбата на гасоводот „Северен поток 2“ и почетокот на неговото функционирање може да се одложи до втората половина на 2020 година бидејќи...

Американски сенатори бараат нови санкции за фирмите од „Северен поток 2“

Според нацрт-законот до кој дошол „Форин полиси“, компаниите кои учествуваат во поставувањето нафтоводи за руските енергетски проекти, со посебен акцент на гасоводот „Северен поток 2“,...

Трамп може да ја запре изградбата на „Северен поток 2“, тврди...

Вашингтон располага со средства да ја запре реализацијата на проектот за изградба на гасоводот „Северен поток 2“, изјави денеска амбасадорот на САД во Европската...

Дуда: Трамп може да го стопира гасоводот Северен поток 2

Полскиот претседател Анджеј Дуда изјави дека претседателот Доналд Трамп може да донесе одлука со која би го стопирал гасоводот Северен поток 2. - Одлуката е...

САД: Можни се санкции за Северен поток 2

САД би можеле да воведат санкции за руско-германскиот гасовод „Северен поток 2“, изјави денеска американскиот министер за енергетика Рик Пери, кој е во посета...