11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 1:12

Ознака: Северен Пол

„Северен пол“ на Марија Апчевска кој беше во официјална селекција на...

Овој викенд битолчани и сите љубители на филмската уметност ќе имаат можност да го гледаат во Битола филмот „Северен пол“ на Марија Апчевска во...

„Северен пол“ на Марија Апчевска-Петровска е во oфицијалната селекција на Канскиот...

Краткиот игран филм „Северен пол“ на Марија Апчевска-Петровска во продукција на „Кино око“ е селектиран во Официјалната селекција на Канскиот филмски фестивал и ќе...

Вселенски ураган откриен над Северниот пол

Вселенски ураган за првпат беше забележан од научниците на 1.000 километри над Северниот пол, нудејќи првичен историски поглед на феноменот. Вселенскиот ураган траел речиси...