2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 13:29

Ознака: Себастијан Пињера

Претседателот на Чиле казнет 3.500 долари поради селфи без маска

Претседателот на Чиле, Себастијан Пињера ќе треба да плати парична казна од 3.500 американски долари, откако се фотографираше со случаен минувач на плажа без...