Ознака: Сеад Кочан

Сеад Кочан бара помилување од претседателот Пендаровски

Бизнисменот Сеад Кочан е на листата со затвореници кои бараат помилување од претседателот Стево Пендаровски. Списокот е доставен до Министерството за правда, од каде,...

Врховниот суд ја потврди затворската казна за Сеад Кочан за „Труст“

Врховниот суд ја потврди затворската казна од четири години и осум месеци на Сеад Кочан за случајот „Труст“, која Апелација му ја намали од...

Кочан примил инјекција по влошување на здравствената состојба

На Сеат Кочан му се покачил притисокот во Идризово, по што превентивно му е ставена инјекција, пренесуваат повеќе македонски медиуми, повикувајќи се на информации...

Кочан нема потреба од болничко лекување

Сеад Кочан, осуден во случајот „Труст“, нема индикација за болничко лекување, информираат повеќе македонски медиуми повикувајќи се на Министерството за здравство (МЗ). Комисија од Министерството...

Сеад Кочан пренесен во затворот во Идризово

Судот не му го уважи барањето на бизнисменот Сеад Кочан за одлагање на затворската казна, соопшти Основниот кривичен суд во Скопје. - По добивање на...

„Идризово“ сѐ уште го чека Кочан

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан утрово го примил решението со кое се упатува на издржување на затворската казна, но тој не дошол во затворот во...

Кочан веднаш да се јави во затвор

Кривичниот совет на Основниот кривичен суд ја одби жалбата на бизнисменот Сеад Кочан во која побара да му се одложи затворската казна. Со ова, кривичниот...

Нема одложување на казната за Кочан

Основниот кривичен суд соопшти дека барањето на осудениот бизнисмен Сеад Кочан поради болест да се одложи извршувањето на затворската казна е по вторпат одбиено...

Пролонгирано заминувањето на Кочан во затвор

Бизнисменот Сеад Кочан денес требаше да се јави на издржување на затворска казна од четири години и осум месеци за предметот „Труст“ на СЈО....

Кочан поднел ново барање за одложување на затворската казна

Бизнисменот Сеад Кочан доставил ново барање за одложување на затворската казна, откако Основниот кривичен суд ја одби неговата жалба за одложување на одењето во...