11 C
Skopje
22.10.2020 - 13:56

Ознака: сдсм

Атанасов заменик-министер за образование, Калеска Ванчева нов пратеник во редовите на...

Пратеникот Петар Атанасов од СДСМ на 23 овој месец поднел оставка на функцијата, која треба да биде констатирана на седницата закажана за 29 август.   На...

Кабинет на Иванов: СДСМ се обидува со манипулации да изврши притисок...

Кабинетот на претседателот на државата Ѓорге Иванов најостро ги отфрла тврдењата на пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов и соопшти дека тие се „големи лаги...

Зекири најави кривични пријави за оддавање државна тајна

Кривични пријави за оддавање државна тајна за претседателот на Комисијата за надворешни прашања Антонио Милошоски и за лице од Кабинетот на Претседателот Ѓорге Иванов...

Заев на средба со лидерите на партиите за подготовка на референдумот

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев ги покани на средба денеска во 18 часот во Клубот на пратениците лидерите на политичките партии со...

Власта славеше за НАТО, а опозицијата ликуваше

Без поголема еуфорија, со концертна музика и забава за сите викендов во Скопје но и други 14 македонски града мина прославата за поканата и...

Партиски работни лета – за кого и зошто

Според аналитичарите, во практиката ваквите, условно кажано, работни лета на партиите им се со цел да го реанимираат подзаспаното членство, за да се покаже...

За власта со договорот за името сме признати во светот, за...

Повторното гласање на законот за ратификација на Договорот за спорот за името во Собранието најавено за вo четврток, е следниот клучен чекор за негова...

Опожарено возилото на пратеникот Хари Локвенец

Возилото „Мини Купер“ на пратеникот на СДСМ Хари Локвенец синоќа околу 23.00 часот било опожарено од непознати сторители. Локвенец вчера беше во Преспа на потпишувањето на...

СДСМ: Тоа е класичен партиски блеф

Како и на секој митинг на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 12 години, повторно се слушнаа истите пораки за поделби на ваши и наши, за враќање...

На почеток

Мотото беше „Македонија ќе победи“ - и толку! Сега ќе пишуваат нова партиска програма („Нов завет“ е име што буди смеа, бидејќи новиов месија...