Ознака: сдсм

СДСМ: Апaсиев шири говор на омраза

Скандалозна, екстремна и заканувачка порака испрати лидерот на Левица, на својот фејсбук профил кој подоцна го избриша, истакна портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска. Како што рече...

ВМРО и СДСМ продолжуваат со обвинувања поврзани со пописот на населението

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и утрово продолжија со меѓусебни обвинувања и несогласувања за претстојниот попис на населението. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порача дека СДСМ и Зоран...

Опозицијата обвинува за доцнење со вакцините, власта тврди дека обезбедува вакцини...

Преку три механизми, Владата предводена од СДСМ обезбедува вакцини против ковид-19, за 60 отсто од населението, реагира владејачкиот СДСМ откако претходно ВМРО-ДПМНЕ обвини дека...

Опозицијата обвинува за политички пазарења на СДСМ и ДУИ во врска...

Пописот кој власта на сила го турка среде пандемија нема за цел да биде статистичка операција, туку фингиран попис кој ќе биде резултат на...

Нови промени на локално ниво во СДСМ

СДСМ назначи 10 нови претседатели на општински организации. Со новиот начин на работа, СДСМ првпат воведе мониторинг систем врз работата на Општинските организации и...

СДСМ започнува постапка за првите непосредни внатрепартиски избори

На денешната 18-ta седница на Централниот одбор на СДСМ, која што се одржа онлајн заради мерките за заштита на здравјето, се донесоа повеќе одлуки...

Пендаровски, Заев и Мицковски ги скицираат приоритетите и предизвиците за Македонија...

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА „НОВА МАКЕДОНИЈА“ На прашањето кои се најголемите политички предизвици и приоритети за Македонија, ексклузивно за „Нова Македонија“ одговор даваат претседателот на државата, Стево...

Нови 135 вработувања во Град Скопје

Петре Шилегов и СДСМ на само една година пред локалните избори, во сериозна криза и рецесија во која се наоѓаме како држава во моментов,...

СДСМ: Преку „Акција 21“ се искористуваат сите економски потенцијали

Како врвни приоритет на новата стратешка рамка „Акција 21“,  Владата предводена од СДСМ се поставуваат заложбите за отворање можности за нови економски потенцијали, велат...

СДСМ го повлекува предлог-законот за двојни државјанства на амбасадорите

За време на мандатот ВМРО-ДПМНЕ испраќале амбасадори кои имале двојни државјанства што е спротивно на закон. Го правеле тоа со безобзирно прекршување на Законот...

2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team Episode 2 at website https://animeheaven.pro sites like animeheaven

Watch Kaguya-sama: Love is War Episode 12 at Funimation funimation cost