2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 13:00

Ознака: сдсм

Прифатени три кандидатури за претседател на СДСМ – одбиена на Алексовски...

Централната изборна комисија на СДСМ одлучила дека три од четирите поднесени кандидтури за лидер на партијата ги содржат сите потребни документи и ги исполнуваат...

Четворица кандидати во трката за нов лидер на СДСМ

Директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски, заменик-министерот за финансии, Димитар Ковачевски, поранешната потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски и Властимир Алексовски, член на општинската организација Куманово,...

ДУИ го убива СДСМ

Движејќи се постојано на контрадикторната релација – фактор на мирот и закана со војна - седмоглавиот змеј голта сѐ пред себе. Откако по еднаш...

Деспотовски размислува да им се спротивстави на Ременски и Ковачевски

Јован Деспотовски сериозно размислува за кандидатура за претседателската функција во СДСМ, но директорот на ТИРЗ најави дека утре ќе ја соопшти неговата одлука. Тој...

Неделава ќе има партиски консултации за преговорите помеѓу Заев и Гаши

Партиските тела на владејачката коалиција и опозициската Атернатива до крајот на оваа недела ќе разговараат за средбите помеѓу Зоран Заев и Африм Гаши, а...

Ковачевски и официјално се кандидираше за лидер на СДСМ

Заменик министерот за финансии Димитар Ковачевски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ. Претходно кандидатура поднесе и поранешната потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски. Ковачевски во изјава...

Фросина Ременски се кандидира за претседателската функција во СДСМ

Поранешната пратеничка Фросина Ременски, се кандидираше за претседателската функција во СДСМ. Таа кажа дека Димитар Ковачевски има поддршка во кандидатурата од Владата бидејќи е...

Филипче нема претензии за претседателската функција во СДСМ

Министерот за здравство Венко Филипче одговарајќи на новинарски прашања истакна дека нема интерес да се кандидира за лидер на политичката партија СДСМ. - Во однос...

Почна постапката за кандидирање за претседател на СДСМ

Централниот одбор на СДСМ на синоќешната седница донесе одлука за започнување на процесот за организирање внатрепартиски непосредни избори за претседател, што ќе се одржат...

Ковачевски ќе се кандидира за претседател на СДСМ

Во рокот од седум дена ќе подготвам програма и ќе поднесам кандидатура за претседател. СДСМ е партија со најголем кадровски потенцијал и има поголем...