Ознака: свинско месо

Нови жаришта на свинска чума во соседството, забраните продолжуваат

Се препорачува фармерите и натаму да ги спроведуваат биосигурносните мерки, а граѓаните што патуваат надвор да не носат во куферите храна од животинско потекло,...

Свинско месо од Шпанија со вирусот африканска свинска чума

Агенцијата за храна и ветеринарство во пратка по потекло од Шпанија утврди присуство на вирусот африканска свинска чума. Вкупната тежина на пратката е 21...

Тројца починати и над 220 заразени од листерија во Шпанија

Тројца луѓе починаа, а најмалку 222 се заразени во досега најголемата епидемија на листерија забележана во Шпанија, соопшти Светската здравствена организација. Заразата, која најверјатно е...

Во Шпанија изби епидемија од бактеријата листерија

Во Шпанија една постара жена почина, 56 луѓе се хоспитализирани и десетици други се заболени од најголемото досега жариште на листерија во земјата, јави...

Забранет увоз на свинско месо од Србија во земјава поради африканска...

По официјално потврдување на присуство на болеста африканска свинска чума во реоните на Белград и Смедерево, во соседна Србија, заради заштита од внесување на...

Африканската чума го поскапе свинското месо

БУГАРИЈА Намалувањето на производството во Бугарија нема да предизвика недостиг од свинско месо на домашниот пазар, а потребните количества ќе бидат надоместени од увоз До крајот...

Увозното месо не смее да му конкурира на домашното производство

Одлуката за укинувањето на царинската давачка за увоз на замрзнато свинско месо нема да го наруши домашното производство на свежо свинско месо, велат од...

Dragon Ball Z Episode 291 at website https://animeplanet.cc. See more isekai anime anime planet

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 6 (https://gogoanime.be/m/DEr/ep-6) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime list