Ознака: свечена церемонија

Со свечена церемонија, крунисан новиот крал на Тајланд

Тајландскиот крал Маха Ваџиралонгкорн (66) беше крунисан денеска на свечена церемонија, што се одржа после две години откако тој го презеде престолот. Круната му ја...

Балони со ликот на Јуриј Гагарин се вивнаа на небото

Балони со ликот на Јуриј Гагарин, во боите на руското знаме, денеска симболично беа пуштени во небото во чест на славниот космонаут, кој пред...