Ознака: свет

Протести во Никарагва, за едно деноноќие убиени 15 лица

Вкупно 15 лица загинаа, а 199 се повредени за време на протестите во Никарагва во последните 24 часа, изјави министерката за здравство Сонија Кастро. Очевидци...

Реакции низ светот за нападите во Сирија

Нападите што САД, Велика Британија и Франција ги извршија рано изутринава врз повеќе цели во Сирија, како одговор на обвинувањата дека сириските владини сили минатата...