Ознака: светски полицаец

Трамп: САД веќе не можат да бидат светски полицаец

САД веќе не можат и понатаму да бидат светски полицаец, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на ненајавената посета на Ирак. При посетата на...