24.8 C
Skopje
3.8.2021 - 10:51

Ознака: СВЕТСКИОТ КУП

Еден-два победа на италијанските скијачки во Зелден

АЛПСКО СКИЈАЊЕ - ПОЧНА СЕЗОНАТА ВО СВЕТСКИОТ КУП Италијанските скијачки забележаа т.н. еден-два победа (пласман на првите две места) во велеслаломската трка, на отворањето на...