Ознака: светската популацијата

Еден отсто од светската популацијата се бегалци

Во светот има рекорден број од 80 милиони раселени лица, што претставува повеќе од еден отсто од светската популација, кои се соочуваат со војни,...

Sleepy Princess in the Demon Castle (https://animeplanet.cc/m/bDXQ) Episode 12 at website https://animeplanet.cc anime planet darling

Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song (https://kissanimeonline.com/m/lvM7) Episode Full - Cam at KissAnime playful kiss anime