Ознака: „Светот на Биби“

Дневник на убавите нешта

Во рамките на едукативниот проект „Светот на Биби“ се изработени осум анимирани приказни, во кои се истражуваат различни аспекти на социјалниот и емоционалниот развој...

„Светот на Биби“ од недела на МРТ

Омилената Биби и нејзиниот свет од недела во 19.10 часот најмладите гледачи ќе можат да ги следат и на Македонската радио-телевизија. Секој нареден работен...

Највисоки оцени за „Светот на Биби“ на саемот на Тулуз

Со највисоки оцени беше оценета презентацијата на „Светот на Биби“ на Саемот на цртани филмови што се одржа вчера во Тулуз, Франција. По сите категории...

Дружење со Билјана Црвенковска, авторка на приказните „Светот на Биби”

Во рамките на кампањата „Фраерски е да се чита”, денеска од 12.30 часот во книжарницата „Три“ во ГТЦ ќе се одржи дружење на млади...

Проектот „Светот на Биби“ промовиран на „Кидскрин самит“ во Мајами

Проектот „Светот на Биби“ деновиве беше промовиран на „Кидскрин самит“, најголемиот настан посветен на детската забавна индустрија во САД. Настанот се одржа во Мајами,...