Ознака: свети николе

Градинка во Свети Николе остана затворена, вработена имала симптоми на ковид-19

Објект кој е дел од градинката „Рахилка Гонева“ од Свети Николе денеска не беше отворен за прием и згрижување на деца. Според информациите, се чека...

Украдени пушки, муниција, пари и накит од куќа во Свети Николе

Полицијата поднесе кривична пријава против М.М. (24) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба. - На 15 април...

Од утре во функција новиот мобилен пункт за земање брисеви во...

Комисијата за заразни болести одговори на барањето на Кризниот Штаб на Општина Свети Николе, да го направи подостапно земањето брисеви за граѓаните на оваа...

Свети Николе станува ново жариште, двете фабрики се затворени

Во Свети Николе вчера беа регистрирани 29 новозаразени од ковид-19, за првпат во овој град, кој станува ново жариште на коронавирусот во земјава. Двете фабрики...

Две текстилни фабрики во Свети Николе затворени поради случаи на коронавирус

Двете фабрики на конфекцијата „Мода“ во Свети Николе ги затворија погоните по појавата на случаи на коронавирус, соопшти градоначалникот на Свети Николе, Сашо Велковски. -...

Мицкоски: Ниту анкетите напишани на Бихаќка нема да им помогнат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата татковина. - Одлуката овој пат...

Лице шетало низ Лозово иако му било одредено домашно лекување и...

Против 43-годишно лице од Свети Николе поднесена е кривична пријава поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Тој го напуштил својот дом и...

Починат маж пронајден во куќа во Свети Николе

Педесет и седумгодишен жител на Свети Николе вчера бил пронајден починат во куќа во која моментално престојувал, на улицата „Ванчо Ангелов“ во Свети Николе. Извршен...

Граѓаните добија современ градски пазар

Свети Николе Во Општина Свети Николе е извршена реконструкција на целата отворена површина на градскиот пазар од 1.900 квадратни метри. Поставени се нови пазарни тезги...

Се гради зграда за социјално ранливи категории

Во Свети Николе се гради зграда за социјално ранливи категории, а, според планираното, објектот треба да биде готов за 18 месеци. Во зградата ќе...