6.3 C
Skopje
3.12.2020 - 23:59

Ознака: свежо цвеќе

Владини делегации положија цвеќе во спомен на Борис Трајковски

Повеќе делегации на Владата денеска положија венци со свежо цвеќе на гробот и на спомен-обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски, во рамките...

Шилегов: Никогаш да не згасне споменот за нашите ослободители

Делегации од земјава и од странство денеска положија цвеќиња пред Споменикот на ослободителите, на платото пред Владата, во чест на 13 Ноември – Денот...