12.6 C
Skopje
25.2.2020 - 18:37

Ознака: сведоштва

Најавен серијал од четири епизоди со сведоштва за 27 април

ТВ Канал Вис најави четири епизоди со седоштва за случувањата на 27 април – крвавиот четврток. Од телевизијата која стои зад овој проект најавија дека за...

Сведоштва за нападот во Ел Пасо: Слушнав пукање, но помислив дека...

По нападот што се случи вчера во Ел Пасо, повеќе очевидци дадоа изјави за ситуацијата во која се нашле. Лесли, вработена како продавачка во...

Македонците за Ватикан биле Македонци и во 17 век!

Историски сведоштва пред посетата на папата: Ватикански документи во НУБ „Свети Климент Охридски“ - Скопје Според документи на Светиот престол, во Македонија никогаш не живееле Бугари...