Ознака: сведочење

Винона Рајдер и Пенелопе Круз ќе сведочат на суд во корист...

Холивудските sвезди Пенелопе Круз (45) и Винона Рајдер (48) ќе го бранат актерот Џони Деп (56), кој долго е во судовите со својата поранешна...

Спасовски нема да сведочи за „27 април“

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, нема да сведочи на денешното рочиште на судењето за организирањето на упадот во Собранието на 27 април, познат како „Крвавиот...

Оградата не можела да го издржи ударот од автобусот на „Дурмо...

Заштитната ограда не можела да ја издржи тежината на автобусот, особено со оглед на брзината со која се движел автобусот на „Дурмо турс“, кажа...

Алексовски: Телефонот ми е дома, не е точно дека е пронајден...

Синиша Алексоски, советникот за национална безбедноста на експретседателот Ѓорге Иванов, е вториот сведок во „Монструм” по Сашо Мијалков кој дава исказ во судница. Тој...

Мијалков: Не знам од каде Камчев знаел работи за „Монструм”

Обвинетиот Фејзи Азири го испитуваше сведокот и ексдиректор на УБК, Сашо Мијалков. Тој се интересираше дали била побарана помош од Американската амбасада за расчистување...

Мијалков не се сеќава на анализата за „Монструм“

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во...

Тодоровиќ денес ќе сведочи во случајот „Рекет“

Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Владимир Тодоровиќ, е денешниот сведок предложен од одбраната на првообвинетиот во предметот „Рекет“, Бојан Јовановски.  На последното рочиште сведочеше адвокатот...

Мијалков денес ќе сведочи за случајот „Монструм“

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денес е предвидено да сведочи во Кривичниот суд во Скопје на повторената судска постапка за случајот „Монструм“.  Покрај Мијалков,...

Фон дер Лејен сведочи во истрагата за настаните во германското Министерство...

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лејен ќе сведочи денес пред комисијата на германскиот парламент, која истражува дали имало прекршоци при ангажирање надворешни...

Одбраната го замолкнала Вајнстин, наспроти негова желба

Харви Вајнстин сакал да сведочи и да ја каже својата верзија на настаните, но одбраната го разубедила од неговата намера, на судењето на кое...