Ознака: свадби

Останува забраната за свадби, крштевки и други прослави

Забраната за организирање на било какви прослави во угостителски објекти останува на сила, одлучи Владата попладнево на седница. - На денешната седница Владата го прифати...

Угостителите бараат протоколи за хотелите и отворање на рестораните за свадби

Протоколи за работа на хотелите, како и отворање на камповите, плажите, рестораните за свадби и игротеките побараа угостителите на денешниот состанок со Министерот за...

Со тапани од сопствено производство свирел на 10.000 свадби!

Рамиз Алимовиќ, тапанар и занаетчија Во изминатите 50 години тапанарот Рамиз Алимовиќ од Кичево, бил дел од над 10.000 свадби и други веселби. Освен во...

Детските родендени се за забава, а не за покажување

Во трката да ги задоволиме луѓето околу нас, често забораваме што е навистина важно. За роденденот на децата потребна е добра забава, а не...