Ознака: свадба

„Свадба“ во Итната медицинска помош

Вработените при Итната медицинска помош - Скопје пријатно ги изненадија своите колеги, докторите Маја и Димитар, кои беа спречени да го изречат судбоносното „да“....

Поради страв од коронавирус, направиле свадба преку видеолинк

Стравот од коронавирус резултира со свадба без младенци. Младата сингапурска двојка Џозеф Ју и Канг Тинг се вратила од патување во Кина неколку дена...

Граната фрлена на свадба

Најмалку седум лица загинале, меѓу кои и три деца, додека десетици беа повредени во експлозија на граната на свадба во главниот град на Судан,...

Над 60 загинати во бомбашки напад на свадба во Кабул

Најмалку 63 луѓе се убиени а над 180 се ранети во бомбашки напад на свадбена веселба во Кабул, пренесуваат светските медиуми. Меѓу жртвите има...

Беспилотно летало погоди свадбена церемонија во Либија

Најмалку 40 луѓе се убиени и многумина се повредени во воздушен напад за време на свадбена церемонија во југозападна Либија, пренесуваат светските медиуми. Според податоците,...

Маж со пиштол ранил две жени на свадба во Гостивар

Околу еден часот по полноќ утрово бил приведен е Б.Х. (53) затоа што на свадбена свеченост организирана во дворот на неговата куќа во гостиварското...

Приведен гостиварец поради пукање на свадба

Полицијата вчера привела 53-годишен маж од селото Градец, Гостиварско. МВР во дневниот билтен јави дека мажот ги нарушил јавниот ред и мир со пукање од...

Галичник пак свадбарски ќе живее

Утревечер, во 22 часот, како навестување на веселбата, предвиден е целовечерен концерт на Македонската филхармонија, под диригентската палка на Џијан Емин На утрешниот голем православен...

Се омажи холивудската актерка Гвинет Палтроу

Гвинет Палтроу и Бред Фалчук вчера стапија во брак. Тие се во врска веќе четири години, откако актерката се раздели со својот поранешен сопруг,...

Путин со букет жолти цвеќиња на свадбата на австриската шефица на...

Рускиот претседател Владимир Путин денеска престојуваше на два часа во Австрија, каде што присуствуваше на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсел. На...