Ознака: свадба

Одржана драјвин-свадба со десет илјади гости во Малезија

Пандемијата на ковид-19 ги уништи соништата на многу парови за голема свадба, но во Малезија се одржала со 10.000 гости и со почитување на...

Полицијата прекина свадба во Врапчиште на која во време на пандемија...

Во попладневните часови на 18 декември полициски службеници од СВР Тетово го уапсиле 56-годишниот А.З. од гостиварското село Врапчиште, кој организирал свадбена прослава во...

Инспекторите и полицијата растурија свадба со 120 гости во Гостивар

Свадба со 120 гости била организирана вчера во угостителски објект во селото Добридол, Гостиварско. Полициски службеници во содејство со Државен пазарен инспекторат излегле на местото...

Свадба со 200 гости во Арачиново, полицијата најави пријави

Државниот пазарен инспекторат и полицијата растурија свадба во Арачиново со 200 гости и најавија кривични пријави за непочитување на мерките против коронавирусот. Според информациите на...

Долга „свршувачка“ за која на повидок нема датум за скорешна „свадба“

Со години ЕУ се занимава со деликатната и комплексна практика „напред-назад“ во однос на интегрирањето на регионот на Западен Балкан. Токму Унијата калкулира дека...

Инспекторите затворија ресторан во Тетово поради свадба

Пазарните инспектори затворија ресторан во Тетово, откако вчера, таму се одржала свадба која ја организирал угостителот. Ресторанот има забрана за работа од инспекторите, кои со...

Бруклин Бекам и Никола Пелц ќе имаат свадба според еврејските обичаи

Британските медиуми тврдат Бруклин Бекам и неговата свршеница Никола Пелц на нивната свадба ќе вклучат еврејски традиции бидејќи неговиот дедо и нејзиниот татко се Евреи,...

Во Задар коронавирусот се проширил на свадба со 300 гости

Во областа на Задар заразени се уште три лица, кои биле во контакт со заболен здравствен работник што пред пет дена бил на свадба...

Откриени 22 случаи на коронавирус на прославата во Охрид и свадбата...

Министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека во Охрид, на семејна прослава на која имало околу 200 луѓе, има осум позитивни на коронавирусот, додека...

Хрватска го објави протоколот за свадби – најмногу 150 гости, на...

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се...