Ознака: свадба

Македонска крвава свадба, втор дел

Свадба не треба да почне и да заврши со пукање. Свадбата е чин на „дарување срце и љубов“, а оружјето нема срце. Тоа досега...

Зголемениот број на заразени во Тетово е поради свадба и семејна...

Комисијата за заразни болести ја следи епидемиолошката состојба во Тетово и е во комуникација со локалниот центар за јавно здравје по зголемувањето на бројот...

НУК: Викендов организирани над 100 свадби

Над 100 свадби биле организирани изминатиов викенд откако Владата дозволи да се организираат прослави под посебни протоколи по пауза од 14 месеци, соопшти Независната...

Нема гушкање и ракување на свадбите, на гостите на влезот ќе...

Од денеска можат да се организираат свадби, а на влезот задолжително е мерење на температура на гостите. Оние кои ќе имаат повисока температура од...

Кривични пријави за свадба со 300 гости во Струмичко и 80...

Свадба со 300 гости била организирана на последниот февруарски ден оваа година во Банско, Струмичко. Полицијата соопшти дека поднесени се кривични пријави против три лица...

Во Тетовско организирана свадба со 110 лица

Полицајци од Тетово на 4 март упаднале во локал каде се организирала свадба со 110 гости. Тетовската полиција поднесе кривична пријава против угостителскиот објект и...

Во Струмичко растурена свадба со 300 гости

Струмичката полиција вчера добила дојава, по што службеници извршиле контрола во селото Банско, каде била организирана свадба на која присуствувале околу 300 гости. Како што...

Сопствениците на рестораните за свадби најавија протест ако останат затворени

Сопствениците на рестораните за свадби, крштевки и други веселби бараат Владата ја укине забраната за нивна работа и да донесе протокол за вршење на...

Во Лондон растурена свадба со 400 луѓе

Британската полиција денеска објави дека во Лондон растурила свадба со речиси 400 гости, организирана и покрај забраната за собирање голем број луѓе поради пандемијата...

Одржана драјвин-свадба со десет илјади гости во Малезија

Пандемијата на ковид-19 ги уништи соништата на многу парови за голема свадба, но во Малезија се одржала со 10.000 гости и со почитување на...