19.3 C
Skopje
19.7.2019 - 23:09

Ознака: свадба

Приведен гостиварец поради пукање на свадба

Полицијата вчера привела 53-годишен маж од селото Градец, Гостиварско. МВР во дневниот билтен јави дека мажот ги нарушил јавниот ред и мир со пукање од...

Галичник пак свадбарски ќе живее

Утревечер, во 22 часот, како навестување на веселбата, предвиден е целовечерен концерт на Македонската филхармонија, под диригентската палка на Џијан Емин На утрешниот голем православен...

Се омажи холивудската актерка Гвинет Палтроу

Гвинет Палтроу и Бред Фалчук вчера стапија во брак. Тие се во врска веќе четири години, откако актерката се раздели со својот поранешен сопруг,...

Путин со букет жолти цвеќиња на свадбата на австриската шефица на...

Рускиот претседател Владимир Путин денеска престојуваше на два часа во Австрија, каде што присуствуваше на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсел. На...

Се бара оставка од австриската министерка Кнајсел оти го поканила Путин...

Најавеното доаѓање на претседателот на Русија Владимир Путин на свадба на шефицата на австриската дипломатија Карин Кнајсел наиде на критика на пратеникот од Зелените...

Полицајци безуспешно барале кој пукал во воздух на свадба во Порој

Жител на тетовски Порој, кој правел свадба во дворот од неговата куќа, на полицајците кои дошле по пријава за пукање, им рекол дека не...

Жена повредена од куршум на свадба во Тетово

Клиничкиот центар-Тетово вчера вечерта била донесена Ф.А. (53) од Тетово со нанесена повреда на левата надлактица од огнено оружје. -Ф.А. додека била на свадбена веселба...

За 55 години – 45 незаборавни спектакли

Како почна сѐ во далечната 1963 година и кои се највпечатливите моменти од досегашната 55-годишна историја на манифестацијата „Галичка свадба“, која е израз на...

Таткото на Маркл своето место на свадбената церемонија го препушта на...

Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, смета дека неговата поранешна сопруга Дорија Рагланд треба да ја придружува нивната ќерка до олтарот на венчавката со...

Принцот Хари и Меган Маркл во различни хотели ноќта пред свадбата

Принцот Хари и неговата вереница Меган Маркл ќе бидат сместени во различни хотели ноќта пред нивната свадба, соопшти прес-службата на кралското семејство. На принцот Хари,...