Ознака: Сања Лукаревска

Вработените без плати, а парите во џеб – сопственици на фирми...

Без плата во октомври останале 338 вработени во 179 фирми на кои државата им дала финансиска помош за исплата на платите, објави директорката на...

Бесими: Од идниот месец ќе се исплаќаат по 6.000 денари за...

Законските измени за 22 мерки од вкупно 31 мерка од Четвртиот пакет, кои се во надлежност на Министерството за финансии, се веќе донесени или...

Девет услови кои работодавачите мора да ги исполнат за да добијат...

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, ја објасни постапката за добивање на финансиска поддршка за работодавачите, за исплата на плати во октомври,...

Сања Лукаревска се враќа на директорското место во УЈП

Владата на денешната седница го разреши Фарук Омери од должноста в.д. директор на Управата за јавни приходи, и на оваа функција ја именува Сања...

Лукаревска: Преку мерката „Мој ДДВ“ кај граѓаните се вратени над 11...

Сите граѓани, кои во овој продолжен викенд, односно на 10, 11 и 12 октомври, ќе купуваат домашни производи и услуги или производи од ИТ-индустријата...

Лукаревска веќе не е директорка на УЈП, ќе биде пратеник

По верифицирањето на мандатот за пратеник Сања Лукаревска, ја напушти функцијата директор на Упрвата за јавни приходи, а на нејзино место за в.д директор...

Лукаревска: Битката со ковид-19 не е само здравствен предизвик

Битката со ковид-19 не е само здравствен предизвик, обезбедуваме директна помош од најмалку 550 милиони евра со директни трансфери кон граѓаните и корпоративниот сектор,...

Портпаролката на СДСМ во самоизолација

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, е во самоизолација затоа што имала средба со директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која е позитивна на коронавирус. - По...

Градоначалникот на Бутел во самоизолација по средба со заразената директорка на...

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски од вчера е во самоизолација, поради средбата со директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која е позитивна на ковид-19. -...

Директорката на УЈП позитивна на коронавирус

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, објави на Фејсбук дека е позитивна на коронавирус. Таа вели дека по веста дека Мухамед Зекири...