11.4 C
Skopje
25.4.2019 - 2:45

Ознака: Сашо Тасевски

Директорот на БЈБ на средба со папата Франциск во Ватикан

На покана на Жандармскиот корпус на Ватикан, делегација на Министерството за внатрешни работи, предводена од директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски од...

Цензурата позната и на македонските власти

Забраната за продажба на книгата на Стојан Андов, тргањето од репертоар на стендап-настапот „Северно од Македонија“ на Сашо Тасевски, „Северно од Македонија“, цензурата на...

Сашо Тасевски најави оставка

Вршителот на должноста директор на Драмскиот театар заминувањето од функцијата го најави во отворено писмо до медиумите Сашо Тасевски, в.д. директор на Драмскиот театар вчера,...

Сашо Тасевски е новиот директор на БЈБ

Владата, на својата денешна 84. редовна седница, донесе одлука Сашо Тасевски, магистер по безбедност и докторант на Факултетот за безбедност, да биде назначен за...