Ознака: Сашо Мијалков

Мијалков и Ибраими приведени во Затворот Скопје

Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими кои денеска од судот добија затворски казни попладнево се спроведени во притвор во Затворот Скопје. Информацијата ја потврди директорот...

„Титаник 2“: Одбраната на Мијалков побара ослободителна пресуда

Адвокатот Миле Петровски, бранител на обвинетиот Сашо Мијалков, во денешниот завршен збор на судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник...

Продолжува судењето за „Трезор“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска е закажано ново рочиште за случајот за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата...

Судот го одби барањето на Мијалков да биде ослободен од гонење...

Судот на денешното рочиште за „Тортура“ го одби барањето на одбраната на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков да биде...

И Мијалков замина во куќен притвор

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков вечерва излегува од затворот „Шутка“, каде од минатиот месец е во притвор како еден од осомничените во случајот...

СЈО денеска ќе го достави предлогот до Кривичен за куќен притвор...

Специјалното јавно обвинителство денеска ќе го достави предлогот за определување куќен притвор на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков до Основниот суд Скопје1. Документите за...

Мијалков нуди милион евра за да излезе од Шутка

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков понудил гаранција од милион евра за да излезе од затворот „Скопје“ во Шутка, потврди неговиот адвокат Љупчо Шврговски. За...

Одбиена жалбата на Мијалков за притворот за „Империја“

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на поранешниот директот на УБК, Сашо Мијалков за притворот во случајот „Империја“. -Постапувајќи по жалба...

СЈО бара притвор за Мијалков и за случајот „Империја“

Специјалното јавно обвинителство побарало 30-дневено притвор за поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање УБК Сашо Мијалков и за случајот „Империја“. Мијалков веќе се...

„Трезор“ продолжува на 21 декември

Судењето за случајот на СЈО „Трезор“ за набавка на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање продолжува на...