4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 20:38

Ознака: Сашо Мијалков

Продолжува судењето за „Трезор“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска е закажано ново рочиште за случајот за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата...

Судот го одби барањето на Мијалков да биде ослободен од гонење...

Судот на денешното рочиште за „Тортура“ го одби барањето на одбраната на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков да биде...

И Мијалков замина во куќен притвор

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков вечерва излегува од затворот „Шутка“, каде од минатиот месец е во притвор како еден од осомничените во случајот...

СЈО денеска ќе го достави предлогот до Кривичен за куќен притвор...

Специјалното јавно обвинителство денеска ќе го достави предлогот за определување куќен притвор на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков до Основниот суд Скопје1. Документите за...

Мијалков нуди милион евра за да излезе од Шутка

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков понудил гаранција од милион евра за да излезе од затворот „Скопје“ во Шутка, потврди неговиот адвокат Љупчо Шврговски. За...

Одбиена жалбата на Мијалков за притворот за „Империја“

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на поранешниот директот на УБК, Сашо Мијалков за притворот во случајот „Империја“. -Постапувајќи по жалба...

СЈО бара притвор за Мијалков и за случајот „Империја“

Специјалното јавно обвинителство побарало 30-дневено притвор за поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање УБК Сашо Мијалков и за случајот „Империја“. Мијалков веќе се...

„Трезор“ продолжува на 21 декември

Судењето за случајот на СЈО „Трезор“ за набавка на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање продолжува на...

Мијалков спроведен во Судот за „Трезор“

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска со полициска придружба беше спроведен во Кривичниот суд од затворот Скопје каде што издржува 30-дневен притвор. Мијалков денеска е...

Мијалков денеска на судење за „Трезор“

Судењето за набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за безбедност и контраразузнавање, познат како случај „Трезор“ на Специјалното јавно...