33.6 C
Skopje
23.8.2019 - 15:56

Ознака: Сашо Мијалков

Судот нe му го врати пасошот на Мијалков

Кривичниот суд нема да му го врати пасошот на Сашо Мијалков, обвинет во „Титаник 2“, за да се лекува во Чешка. - Во однос на...

Остра реакција на Мијалков: Ова не е фер, ако не, осудете...

Обвинетиот поранешен директор на УБК Сашо Мијалков на денешното рочиште за случајот „Таргет-Тврдина” остро реагираше на одговорите на сведокот, велејќи дека е контрадикторен и...

Мијалков го праша инженерот од УБК зошто „чепкал“ каде што не...

Сашо Трајковски, началник на сектор за комуникации во УБК во денешното сведочење во кривичниот суд за случајот „Таргет-Тврдина”, кој се однесува на нелегалното прислушување,...

Ново судење за „Таргет-Тврдина“, Јанкулоска и Мијалков се појавија во судот

Во Кривичниот суд продолжува судењето за незаконското прислушување „Таргет-Тврдина“ на СЈО. Во судницата се појавија обвинетите ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот...

Врховен го укина куќниот притвор на Мијалков за „Империја“

Куќниот притвор на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков за предметот „Империја“ му  е укинат. Врховниот суд на 27 март 2019 година го донел ова...

Мијалков и Ибраими одат во куќен притвор

Домашен притвор за поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и за Бедредин  Ибраими, а мерка претпазливост за Анета Стефановска, одреди Апелацискиот суд во Скопје...

Апелација на јавна седница ќе одлучува за притворот на Мијалков

Апелацискиот суд во Скопје денеска на јавна седница ќе ги разгледува жалбите на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, за мерката притвор што му беше...

Поповски: За потребите за набавки во УБК бевме известувани писмено и...

Договорите, барањето за понуда, и сертификатите за краен корисник со правното лице „Финзи” за набавка на опрема за УБК се подготвени од Комисијата за...

Мијалков и Ибраими приведени во Затворот Скопје

Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими кои денеска од судот добија затворски казни попладнево се спроведени во притвор во Затворот Скопје. Информацијата ја потврди директорот...

„Титаник 2“: Одбраната на Мијалков побара ослободителна пресуда

Адвокатот Миле Петровски, бранител на обвинетиот Сашо Мијалков, во денешниот завршен збор на судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник...