6.8 C
Skopje
20.10.2021 - 12:25

Ознака: Саше Љолес

Саше Љолес со нова песна и видеозапис – „Рајска градина“

„Рајска градина" е третa песна на македонскиот музичар Саше Љолес, која неодамна ја објави проследена со видеозапис. - „Рајска градина“ е песна создадена за најблиските...

„Дете сонува“ – нова песна на Саше Љолес и Тони Зен

„Дете сонува“ е вториот сингл на Саше Љолес, на кој гостува и Тони Зен. Песната се снимаше во студиото „Кnobs, keys 'n stuff“ на...

Саше Љолес го опеа „Градот“

Саше Љолес неодамна го промовира својот проект „Љолес“, кој е негов авторски проект, како и песната насловена „Градот“. Автор на музиката и на текстот е...