13.8 C
Skopje
22.9.2021 - 4:07

Ознака: Саша Станишиќ

Објавен романот „Потекло“ од Саша Станишиќ

Издавачката куќа „Антолог“, во рамките на проектот „Храбри нови зборови, прекрасни нови светови“, ја објави книгата „Потекло“ од босанско-германскиот автор Саша Станишиќ. Ова е...