24.8 C
Skopje
23.6.2021 - 1:18

Ознака: Саша Богдановиќ

Еко-активистите бараат увид во извештајот за состојбата на исечените дрвја на...

Еко-активистите изразија револтираност од, како што велат, масакрот на дрвјата на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало, направен вчера. Од иницијативата О2 велат дека дрвата...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Богдановиќ седел во кафеана, тој демантира

Саша Богдановиќ вчера беше во кафеана, го служеа келнери, додека сите останати се под клуч и полициски час, обвини денеска пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан...

Богдановиќ: При евентуална штета од носењето на ДУП-от одговорен е донесувачот...

Во стариот Закон за урбанистичко планирање, општините немаа никакво ограничување за тоа колку да трае суспензијата или неспроведувањето на плановите, ниту пак беше утврдено...

Богдановиќ: Ќе продолжиме со расчистувањето на урбанистичките прекршувања од минатото

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, со претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), Билјана Ивановска и останатите членови, најавија продолжување на...

Богдановиќ за зградите спроти „Холидеј ин“: Потребна ни е поддршка од...

Градоначалникот на oпштина Центар, Саша Богдановиќ, заедно со секретарката на општината, Маја Ралевска, утринава одржаа онлајн состанок со Државната комисија за спречување на корупцијата...

Со новите ДУП-ови во Центар зачувани се над 13.000 метри квадратни...

На продолжението на 59-тата седница советниците од Советот на Општина Центар гласаа за донесувањето на Деталниот урбанистички план Градска четврт Ц 04 – Дом...

Граѓаните можат да предложат име за новиот Младински центар

Во рамки на проектот за зајакнување на општинските совети, Општина Центар во соработка со Швајцарската агенција за развој и соработка и УНДП, го реконструираат...

Имаме уште многу работа пред нас

Како градоначалник сакам да кажам дека успешно се справивме со предизвиците иако, нели, секогаш гледаме дека можело и подобро. Дополнително, Центар е најградската општина...

Кафе-барот „Интермецо“ ја отстранил пломбата и продолжил со работа и покрај...

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, објави на „Фејсбук“ дека по извршените контроли на кафе-барот „Интермецо“, вчера вечер, било утврдено истиот продолжил со работа...

Саша Богдановиќ негативен на тестот за коронавирус

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, нема коронавирус. Тој се тестирал откако било потврдено дека секретарката на Општината е позитивна. - Сакам да ве информирам...