-1.2 C
Skopje
16.1.2022 - 10:47

Ознака: сауна

Четворица Руси пронајдени мртви во сауна во хотел во Албанија

Телата на четворица руски туристи се пронајдени во хотел на брегот во западна Албанија. Полицијата соопшти дека туристите биле пронајдени задушени во хотелска сауна. На...

Финската култура на одење во сауна сега е на листата на...

Финската култура на одење во сауна сега е на листата на нематеријално културно наследство на УНЕСКО. Не постои ништо пофинско од сауна, објавува „Франс...