3 C
Skopje
18.11.2018 - 15:57

Ознака: саудијки

Жените во Саудиска Арабија од 24 јуни ќе може да возат...

Владата на Саудиска Арабија денеска соопшти дека жените од оваа земја ќе можат да возат автомобили од 24 јуни. - Исполнети се сите услови за...