8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 8:28

Ознака: саудиски трон

Битка за саудискиот трон

Неодамнешните апсења на високи членови на саудиското кралско семејство ги отворија прашањата дали престолонаследникот, принцот Мохамед бин Салман, сака да се ослободи од сите...