21.3 C
Skopje
21.9.2019 - 17:57

Ознака: саудиски двор

Игра на тронови во саудискиот двор

Во саудискиот кралски двор, престолонаследниците почнаа игра на тронови, едни во поддршка на актуелниот престолонаследник Мохамед бин Салман, а други во обидот да го...