Ознака: Саса

Пендаровски на Денот на рударите во посета на Македонска Kаменица и...

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Македонска Kаменица и на рудникот Саса. Тој го честиташе Денот на рударите и...

За пет проценти повисоки плати за вработените во рудникот САСА

Менаџерскиот тим на рудникот за олово и цинк САСА донесе одлука за ново зголемување на месечните примања на сите вработени за пет проценти, почнувајќи...

Премиерот Заев на средба со менаџментот на „САСА“

Успешните инвестиции се дополнителен мотив за Владата да ги подобрува условите и да стимулира поголеми и нови вложувања, порача премиерот Зоран Заев на денешната средба...

Синдикатот на „Саса“ во среда ги почнува преговорите со менаџментот на...

Синдикатот на вработените во рудникот „Саса“ членка на МЕСО - Мултиетничкиот синдикат за образование на РМ во среда ќе ги започне преговорите со менаџментот...