Ознака: Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер тужена од поранешна вработена

Познатата актерка Сара Џесика Паркер заврши на суд. Поранешната вработена во една од продавниците на актерката, Хедер Холт, поднела документи до Врховниот суд во...

Бугарска туристичка љубовна парада

Артан Груби се закани. А кога тој се заканува, нема заебанции. Ќе ја бомбардира Венеција. Градот на вода наскоро ќе ја доживее судбината на...

Сара Џесика-Паркер за „Медена земја“: Неверојатна и епска приказна која заслужува...

Холивудската актерка Сара Џесика-Паркер е воодушевена од македонскиот документарен филм „Медена земја“. Таа на својот профил на Инстаграм објави фотографија од филмот и напиша...

„Сексот и градот“ и по 20 години сe уште актуелна и...

Верувале или не премиерата на култната серија „Сексот и градот“ беше пред 20 години, на 6 јуни 1998 година. Сместена и снимена во Њујoрк...