16.4 C
Skopje
25.4.2019 - 12:45

Ознака: Сара Сандерс

Сандерс: Господ сакаше Трамп да стане претседател

Портпаролката на Белата куќа, Сара Сандерс за американската телевизија Си-Би-Ен изјави дека мисли оти Бог сакал Доналд Трамп да стане претседател на САД. – Мислам...

Трамп планира втор самит со Ким

Белата куќа планира втор самит меѓу Доналд Трамп и Ким Јонг-ун откако севернокорејскиот лидер испратил „многу позитивно“ писмо во кое побарал нова средба со...

Трамп го кани Путин да ги посети САД

Доналд Трамп го покани рускиот лидер Владимир Путин наесен да ги посети САД, објави портпаролката на американскиот претседател Сара Сандерс, додавајќи дека веќе се...

Сандерс: САД се уште веруваат дека ќе се одржи средбата Трамп-Ким

САД и натаму се надеваат дека ќе се одржи планираната средба меѓу претседателите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг-ун, но...