8.3 C
Skopje
12.11.2019 - 8:01

Ознака: Сара Дураку

Дураку со бронза на 100 метри на Специјалната олимпијада

Атлетичарката Сара Дураку освои бронзен медал за Македонија во трката на 100 метри на Летните олимписки игри, на Специјалната олимпијада во Абу Даби 2019...