-2.3 C
Skopje
27.1.2022 - 8:43

Ознака: сарај

Ресенскиот сарај

Посети го музејот Ресенски сарај е дворец во градот Ресен и е еден од најпретставителните примери на објекти градени во неокласичен стил во Македонија. Изграден...

Пожар избувна во автобус кај Сарај

Во близина на мостот „Сарај“ утрово избувнал пожар во автобус, сопственост на Т. С. од Скопје. Според пријавеното, возачот К. А. (45) од с. Глуво,...

Пукање од автомобил на улица во Сарај – маж со прострелна...

Вчера напладне на Ургентниот центар при Комплексот клиники Мајка Тереза било пријавено дека кај нив со телесни повреди бил донесен И.Н.(29) од селото Крушопек, Скопско. -...

Пожарот кај Сарај не го изгаснаа ниту 17 тона вода

Пожарот што избувна кај селото Раовиќ во општината Сарај е се’ уште активен, каде гори мешана шума. Во текот на вчерашниот ден беше извршена комплетна...

Осумнаесетгодишно момче повредено при работа во магацин во Сарај

На 05.01.2021 во 15.20 часот во СВР Скопје, С.Т. пријавил дека неговиот син Р.Ќ.(18) од с.Бојане,Скопско, при извршување на работни задачи во магацин во...

За еден ден во Сарај казнети 122 лица во сообраќајот

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...

Жителите на Сарај ги предаваат старите печки на дрва и нафта

Во општина Сарај почна големата еколошка акција на Град Скопје и Владата за предавање старите печки кои користат нееколошки енергенси во замена за инвертер...

Скопјанец со автомобил удрил во бетонски ѕид и во полициско возило,...

Триесет и седумгодишен скопјанец со автомобил удрил во бетонски ѕид и во полициско возило во Сарај, при што повредени се тој но и возачот...

И денеска Чаир, Бутел и Сарај имаат најмногу заразени

Од денешните 22 случаи на заразени со коронавирус во Скопје, најмногу се од Чаир, Бутел и Сарај. Според податоците, Чаир има 5 новозаразени, Бутел –...

Малолетници се тепале во угостителски објект во Сарај

До физичка пресметка помеѓу две групи малолетници дошло синоќа во угостителски објект во Сарај. Како што јавуваат од полицијата, на пресметката претходело недоразбирање и нетрпение...