12 C
Skopje
21.10.2020 - 11:57

Ознака: „Сараевски филмски фестивал“

„Медена земја“ наградена од публика на „Сараевски филмски фестивал“

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ ја доби наградата од публиката „Срцето на Сараево“ на завршениот 25-ти „Сараевски филмски фестивал“. Овој филм, кој со самото...

„Фамилијата Марковски“ на „Сараевскиот филмски фестивал“

Првите две епизоди од втората сезона од ТВ-серијата „Фамилијата Марковски“ утре премиерно беа прикажани на годинашното, јубилејно издание на „Сараевскиот филмски фестивал“. Покрај македонскиот...

Овации за „Медена земја“ на „Сараевски филмски фестивал“

На јубилејниот 25-ти „Сараевски филмски фестивал“, кој се одржува деновиве во Сараево, викендов премиерно беше прикажан веќе познатиот македонски документарен филм „Медена земја“. Како...