26.1 C
Skopje
24.8.2019 - 21:15

Ознака: Сантагата Болоњезе

Музејот „Ламборгини“ е светилиште на брзи суперавтомобили

Музејот „Ламборгини“ или на италијански „Музео Ламборгини“ е отворен во срцето на фабриката и главното седиште на овој светски познат бренд во местото Сантагата...