14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:34

Ознака: санкции

313 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (20.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила...

Санкционирани 224 возачи во Скопје, 133 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје...

За една недела санкционирани дури 182 непрописно паркирани во Центар

Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар, во соработка со сообраќајната полиција во Скопје, во текот на една недела санкционираа 182 непрописно...

261 санкции за пребрзо возење

Денеска (23.8.2021) во периодот од 6 до 09 часот Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за...

Во Скопје казнети 105 возачи во еден ден, 47 од нив...

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден (13 август) спровела засилени контроли на територијата на град Скопје. Како што информираат од МВР, изречени биле вкупно...

Кандидатот за германски канцелар се закани со санкции кон Русија

Кандидатот за германски канцелар од конзервативниот блок ЦДУ/ЦСУ, Армин Лашет, ѝ се закани на Русија со санкции доколку гасоводот „Северен тек 2“ се искористи...

Србија најави мерки ако Хрватска го стави ликот на Тесла на...

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ вчера откри кои мотиви ќе ги има на хрватските евро монети. - Шаховницата ќе биде позадина, а потоа мапата на Хрватска...

Изречени 307 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од...

ЕУ повторно ги продолжи санкциите за Русија

Европската Унија повторно ги продолжи санкциите против Русија во економскиот сектор за шест месеци, се наведува во соопштението на Советот на ЕУ. Кремљ процени...

Санкционирани 254 возачи во Скопје, 58 за возење под дејство на...

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...