14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 13:46

Ознака: Сандра Булок

Сандра Булок и Рајан Рејнолдс ќе го бараат загубениот град

Холивудската ѕвезда Сандра Булок ќе глуми во новиот филм, кој спаѓа во жанрот акција романса - „Загубениот град Ди“, заедно со канадската ѕвезда Рајан...

Сандра Булок се враќа во Нетфликс

Сандра Булок наскоро се враќа во Нетфликс. По успехот на филмот „Кутија за птици“, глумицата се пријави за улогата во адаптацијата на играниот филм...

Минувањето низ маките од „Кутијата за птици“ претставува опасна забава

Бројни љубители на хорор-филмот „Кутија за птици“ на „Нетфликс“, се обидуваат да ги повторат маките со кои се соочуваат главната хероина Малори (ја толкува...

Сандра Булок има решение за водењето на „оскарите“

Сѐ уште не е објавено кој ќе ја води церемонијата за доделувањето на „оскарите“ во февруари, откако комичарот Кевин Харт се повлече, по протестот...