Ознака: санација

Нови пакети мерки за санација на економијата

Земјите од Балканот ги продолжија мерките за директна финансиска помош при исплата на минималната плата и на другите социјални трансфери, но од меѓународните финансиски...

Привршува санацијата на градските улици

Кичево Градежните зафати за санацијата на градските улици во Кичево, кои се во полн ек речиси еден месец, привршуваат и до крајот на оваа седмица...

Санација на градските улици во Кичево

Откако најпрво започна поставување на хоризонтална сигнализација на градските улици, во Кичево засилено се одвива и санација на сообраќајниците во сите делови на градот,...

Санација на детските игралишта во Карпош

Општина Карпош започна со санација на повеќе детски игралишта. Целосно е санирано детското игралиште во населбата Влае 2, кај спортските терени. Од општината планираат...

Локални патишта ќе се санираат со пари од СБ

Проектната единица формирана во Министерството за транспорт и врски ќе го спроведува проектот за изградба и санација на локални патишта и улици финансиран со...

И летово се санира „Чифте-амам“

Продолжува проектот за реставрација и санација на објектот започнат лани, во јуни, со средства од Амбасадорскиот фонд на Амбасадата на САД Со средства од Амбасадорскиот...

Општината Аеродром санира дупки на улиците

Општината Аеродром изминатиов период санираше дупки на улиците, кои се под нејзина надлежност. Работите запреа во изминатиов дождлив период, а сега откако се подобрија...

Хидрант ги поплави просториите на МВР во зградата на МРТ, состојбата...

Преземени се сите неопходни мерки за санирање на состојбата во Македонската радиотелевизија (МРТ) каде изутринава поради пукање хидрант биле поплавени простории на вториот кат...

„Чифте-амам“ ќе се санира со грант од САД

Договор за грант во висина од 91.000 американски долари вчера потпишаа министерот за култура Асаф Адеми и американскиот амбасадор Џес Бејли Вчера во објектВчера во...

Итна санација на железничкиот мост кај Стоби

Владата на денешната редовна седница ја усвои информацијата за потреба од итна санација на армирано-бетонски мост на пругата Велес – Гевгелија во близина на...