15.8 C
Skopje
29.9.2021 - 3:12

Ознака: самуил жбогар

Жбогар: Охридското Езеро треба да го зачувате за идните генерации

Амбасадорот на Европската Унија, Самуил Жбогар му даде поддршка на градоначалникот Константин Георгиевски во справувањето со дивоградбите во Охрид. Тој упати и апел до...