Ознака: „Самсунг“

„Хуавеи“ со загуба од 30 милијади долари

Основачот и директор на „Хуавеи“, Рен Женгфеи, потврди дека приходите на овој телекомуникациски гигант ќе бидат за 30 милијарди долари помали отколку што е...

Извонредна спецификација на „самсунг галакси С10“ со самолекувачка технологија

Сопствениците на следниот паметен телефон на „Самсунг“ нема да можат да ја користат својата највозбудлива функција ако користат некаква заштита на екранот. Претстојниот телефон, кој...

Намалената побарувачка на телефони го намали профитот на „Самсунг“

„Самсунг Електроникс“ очекува пад на профитот во четвртиот квартал од 2018 година за 29 отсто во однос на истиот период претходната година. Причина за очекуваниот...

„Самсунг“ прв ќе лансира „5Г“ смартфон во САД

Телеком операторот „Веризон Комуникејшнс“ работи со „Самсунг Електроникс“ на промоција на првиот „5Г“ смартфон на пазарот во САД. Уредот се очекува да се појави...

„Самсунг“ ќе инвестира 20 милијарди долари за вештачка интелигенција и 5Г

Јужнокорејската компанија „Самсунг“ планира да инвестира околу 20 милијарди долари за развивање технологии и системи за вештачката интелигенција и тоа во следните три години....

Самсунг со најниска стапка на раст

Корејскиот електронски гигант Самсунг денеска објави дека имал најниска стапка на раст во изминатата година, пред се поради релативно слабата продажба на моделот Галакси...

Кој ќе доминира со кујните приклучени на Интернет?

За многумина кујната претставува срце на домот. Сега брендовите како „Самсунг“ и „Бош“ се натпреваруваат со технолошките компании „Гугл“ или „Амазон“ за тоа кој...