Ознака: Сампаоли

Сампаоли повеќе не е селектор на Аргентина

Хорхе Сампаоли повеќе не е селектор на аргентинската фудбалска репрезентација, откако со челниците на Аргентинскиот фудбалски сојуз договори раскин на договорот, што на 58...

И да го отпуштат, Сампаоли ќе си замине побогат за 20...

Селекторот на Аргентина, Хорхе Сампаоли ќе добие отштета од 20 милиони евра, во случај да му биде предвреме раскинат договорот. Во текот на денот беше...

Аргентина го откажа пријателскиот меч со Израел од безбедносни причини

Селекторот на Аргентина, Хорхе Сампаоли бара Сојузот да му обезбеди нов противник за пријателски натпревар, откако планираниот контролен дуел што требаше да се игра...

Сампаоли: Меси ќе биде „застрелан“ ако не го освои СП

Аргентинскиот селектор Хорхе Сампаоли смета дека Лионел Меси е под голем психолошки притисок пред почетокот на Светското првенство во Русија. Во изминатите неколку дена многу...