4.8 C
Skopje
19.1.2022 - 14:11

Ознака: „Само глас“

МНТ со праизведба на комуникациската современа музичка драма „Само глас“

На 26 мај на сцената на Македонскиот народен театар со почеток во 20 часот ќе биде одиграна праизведбата на комуникациската современа музичка драма „Само...

Две нови претстави во МНТ

На сцената на МНТ во тек се подготовките на две нови претстави. Првата, насловена „Само глас“, е од Нина Плавањац, во режија на Марјан...