Ознака: самоуправувачки автомобили

Наскоро ќе се произведат самоуправувачки автомобили

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, тврди дека при крајот на 2020 година ќе ги произведе нивните први самоуправувачки автомобили, пренесува Би-би-си. Маск тврди дека...