9 C
Skopje
21.11.2018 - 7:24

Ознака: самоубиство

Авганистанец депортиран од Германија се самоуби во хотел во Кабул

Еден од 69-те авганистански мигранти кои беа депортирани од Германија се самоубил по принудното враќање во Авганистан. Според германското Министерство за внатрешни работи, 23-годишниот човек...

Синот на Тина Тарнер изврши самоубиство

Синот на пејачката Тина Тарнер, Крег Рејмонд Тарнер (59) се самоуби со огнено оружје во својот дом во Студио Сити, Калифорнија.  Локалните власти потврдија дека...

Ентони Бордејн – човекот што нѐ научи поинаку да гледаме на...

Ентони Бордеjн, американскиот раскажувач, писател, готвач и славна телевизиска личност што ги освои гледачите низ светот, почина вчера на 61 година. Си-ен-ен ја потврди...

Се самоуби познатиот готвач Ентони Бордејн

Ентони Бордејн, светски познат ТВ готвач и писател, изврши самоубиство на 61-годишна возраст. Неговата матична телевизиска куќа Си-Ен-Ен ги потврди наводите. - Со огромна тага...

Се обеси маж во Кавадарци

Млада жена била донесена во бессознание синоќа во болница, а средовечен маж утрово се обесил во шупа. Димитар Каракулев, инспектор за превенција при Полициска станица...

Старец се самоубил со бесење во Прилепско

Седумдесет и седумгодишен старец вчера се обесил, во селото Мало Мраморани, Прилепско, според информациите од Министерството за внатрешни работи (МВР).  Т.З. (77) извршил самоубиство со...

Скопјанец се самоуби скокајќи од зграда

Триесет и шестгодишен скопјанец се самоуби утрово скокајќи од зграда, соопшти полицијата. Според истиот извор, утрово во 05.25 часот е пријавено дека од терасата од...

Се самоубил постар скопјанец

Деведесет и едно годишен скопјанец вчера извршил самоубиство, посегнувајќи си по животот со огнено оружје, соопшти МВР. Во СВР-Скопје вчера во 17:30 часот е пријавено...

Камионџии помогнаа да се спречи обид за самоубиство во САД

Полицијата во американската сојузна држава Мичиген спречи самоубиство од надвозник на автопатот 696, благодарение на солидарноста на локалните камионџии, кои се паркираа под надвозникот...

Комби влета во толпа луѓе во германски Минстер, возачот се самоубил

Најмалку две лица загинаа, а 20 се повредени, откако човек со психолошки проблеми влета со комби во маса луѓе во германски Минстер, пред да...