Ознака: самоубиство

Каде ќе заврши богатството на Епстајн?

Познатиот финансиер Џефри Епстајн, чие самоубиство се најде во центарот на вниманието на светската јавност, оставил тестамент два дена пред неговото самоубиство во затворската...

Девојките, парите и влијанието беа само игра за Епстајн

Самоубиството на познатиот финансиер, милионер и осуден сексуален престапник Џефри Епстајн отвори многу стари и нови прашања околу неговото однесување во минатото, повразноста со...

Многу неразјаснети моменти по самоубиството на милијардерот Епстајн

Светските медиуми пишуваат дека има многу неразјаснети моменти и прашања за тоа како американскиот милијардер Џефри Епстајн успеал да се самоубие во ќелијата во...

Осрамотениот милијардер Епстајн извршил самоубиство во затвор

Осрамотениот милијардер Џефри Епстајн (66) кој се соочуваше со обвиненија за секс-трговија, си го одземал животот синоќа, во ќелијата во затворот Метрополитан на Менхетн,...

Трагедија во Битола – ја убил сопругата, по што се самоубил

Убиство и самоубиство се случија попладнево во Битола. По расправија, маж ја застрелал сопругата по што си го одзел животот. Обвинителството информира дека дежурен...

Германската мистерија со самострелите крие договорено самоубиство?

Германската полиција се уште има многу отворени прашања, откако беа пронајдени три тела во Пасау и две во Витинген, а истражителите ја истакнуваат можноста...

Талент и самоубиство!

Се чини дека талентот повеќе привлекува омраза во сиромашни средини; во побогатите земји, оние што им завидуваат на талентираните, наоѓаат утеха во материјалните уживања...

Пронајдена мртва актерката Билјана Беличанец

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва во стан во Скопје. МВР соопшти дека синоќа околу 22.30 часот, во...

Фронтменот на „Продиџи“ се обесил, заклучија форензичарите

Фронтменот на „Продиџи“, Кит Флинт извршил самоубиство се бесење, соопшти денеска лондонската полиција, повикувајќи се на резултатите од обдукцијата. Во соопштението се посочува дека форензичарите...

Српскиот ракометар Новак Бошковиќ изврши самоубиство

Српскиот ракометар Новак Бошковиќ извршил самоубиство во семејниот дом во Црвенка. Според белградските медиуми, 29-годишниот Бошковиќ си пукал со пиштол во глава. За време на...